Studio wokalne Dźwiękosfera

Studio wokalne Dźwiękosfera

Oferuje dwa rodzaje zajęć wokalnych:
Zajęcia indywidualne śpiewu rozrywkowego to przede wszystkim kształtowanie techniki wokalną, praca nad oddechem, artykulacją, fonacją.
Zajęcia odbywają się indywidualnie co zapewnia każdemu uczniowi doskonałe warunki do skupienia, do bezpośredniego kontaktu z instruktorem oraz dowolny dobór repertuaru.
Nasi doświadczeni i czynni muzycznie instruktorzy dostosowują poziom i wymagania do możliwości i potrzeb swoich podopiecznych.
Wielu z nich miało już okazję zadebiutować na wielkich scenach z czego bardzo się cieszymy i nie kryjemy dumy

Zajęcia wokalne zbiorowe z akompaniatorem to zajęcia dla uczniów, którzy wypracowali już solidną bazę do pracy z żywym instrumentem. Obejmują emisję głosu, naukę improwizacji muzycznej, opracowanie utworów z żywym akompaniamentem, współpracę z akompaniatorem, utwory wokalne śpiewane solo a także w duetach i większych zespołach wokalnych. To zajęcia, które mają kształcić nie tylko aparat głosowy ale także rozwijać szeroko pojęty warsztat muzyczny, kształtować osobowość muzyczną i rozwijać horyzonty.

Instruktorzy:

Tatiana Szafraniec.
Tatiana Szafraniec z wykształcenia wokalistka jazzowa jednak jej inspiracją są pop, soul, jazz, funky, blues, folk i wiele innych. Jest laureatką m.in. Konkursu Al Legro Tribute To Szpilman, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Carpathia Rzeszów Festival. Śpiewała na scenie w chórkach m.in. z Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, zespołem Mafia, Izabelą Trojanowską, Lidią Kopanią, Eweliną Lisowską, Edytą Strzycką, Kubą Badachem, Dorotą Miskiewicz, Zbigniewem Wodeckim a także w programie X Factor oraz Sylwestowa Moc Przebojów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach specjalności wokalistyka oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego działającego przy Uniwersytecie Warszawskim. Głodna wiedzy ciągle dokształca się pod kontem emisji głosu i improwizacji m.in. na warsztatach techniki Lax Vox i kursach gordonowskich. Jej pasją są podróże.

Michał Szafraniec
Wokalista i saksofonista z Domem Kultury "Wygoda" związany od 2015 r.
Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, jak również PSM II st. Im Fryderyka Chopina w Warszawie, czyli popularnej „Bednarskiej”.
Członek wielu zespołów muzycznych m.in. Mrozu, AllJazzEra, No Name, JazzUs, Jazz City Choir, Grzegorz Urban Orchestra. Koncertował m.in. z Marią Sadowską, Andrzejem Dąbrowskim, Anną Karwan, Nickiem Sinclerem, czy Januszem Radkiem, Joanną Kulig, Beatą Rybotycką przy spektaklach muzyczno-teatralnych: „Zakochany Paryż” i „Piosenki Na Pokuszenie” w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych, stara patrzeć się na muzykę bardzo szeroko, dlatego swoje wykształcenie instrumentalne postanowił uzupełnić kształcąc się wokalnie.
Laureat wielu konkursów, m.in. „Stacja Kutno”- piosenek autorstwa Jeremiego Przybory czy Festiwalu Władysława Szpilmana w Sosnowcu.
Od 2015 roku założyciel i lider big bandu Szafran Swingin’ Orchestra.

Tomasz Wielechowski
Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i nauczyciel. Absolwent Wydziału Jazzu PSM IIst. im. F.Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli. Laureat II nagrody na Transatlantyk Instant Composition Contest 2016 oraz II miejsca w Konkursie Pianistów Rozrywkowych w Warszawie w 2008 roku. Ma na koncie trzy płyty („Śmierć w miękkim futerku” , „Swing is everything”, „Niechęć”) oraz wiele koncertów solowych i z zespołami na festiwalach w kraju i za granicą (Copenhagen Jazz Festival , Glimps Festival , Heineken Opener , Złota Tarka). Jako aranżer i kierownik muzyczny brał udział w projektach takich jak: Śpiewanki Osieckowe, Legendy Warszawy, Oskary Budownictwa. Znany ze współpracy z fundacją Do Dzieła! przy realizacji cykli koncertowych: Sunday Jazz Tributes, Live Tributes, Piano Tributes, Zakochaj Się W Swingu. Jako producent udzielał się w branży reklamowej – opracował muzycznie internetowe spoty reklamowe. Jako kompozytor i producent muzyki teatralnej współpracuje z duetem aktorskim "Ja-Ha", z którym zrealizował trzy przedstawienia dla dzieci („Calineczka”, "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Czerwony Kapturek w wielkim mieście") wystawiane w teatrze Kamienica i teatrze muzycznym Roma. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poza muzyką, która wypełnia świat Tomka uwielbia on także zagraniczne wycieczki lub dobre kino!