Nauka gry na pianinie

Nauka gry na pianinie

Zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program jest dostosowany do możliwości i umiejętności uczestników. Początkujący uczniowie zaczynają edukację od zapoznania się z instrumentem, uczeni są prawidłowej postawy, układu rąk i stopniowo poznają alfabet nut. Starsi ćwiczą etiudy, sonatiny i inne utwory oraz zapoznają się z zasadami harmonii. Repertuar obejmuje wszystkie gatunki i style muzyczne od muzyki klasycznej, poprzez szeroko rozumianą muzykę rozrywkową aż po jazz. Cyklicznie od lat raz w roku organizowany jest uroczysty koncert muzyczny. Młodzi wykonawcy mają okazję zaprezentować swój dorobek, a ich rodzice, dziadkowie i koledzy podziwiać umiejętności swoich ulubieńców.

Instruktorzy:

Dorota Dywańska
Z Domem Kultury "Wygoda" związana od 2015 roku.
Kompozytorka, teoretyk muzyki i pedagog. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie.
Pani Dorotka jest autorką dwóch zbiorów utworów dla dzieci: "Słoneczne bajki" i "Bajeczki w kropeczki".
Pani kompozytor jest osobą łagodną, cierpliwą i życzliwą. Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem podchodzi do swojej pracy.
Traktuje każdego ucznia indywidualnie, z uwagą i troską dostosowuje program nauczania do możliwości swoich podopiecznych.
W wolnych chwilach Pani Dorotka zamienia się w konesera różnych gatunków herbat, którymi rozkoszuje się w towarzystwie swojego psa i kotka.

Justyna Sprawka
Wokalistka, pianistka, dyrygentka, pedagog. Ukończyła I i II stopień Szkoły Muzycznej na instrument główny - fortepian oraz Akademie Muzyczną na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Oprócz kształcenia się w grze na pianinie, pobierała lekcje wokalu jazzowego u Joanny Zagdańskiej. Laureatka oraz zwyciężczyni wielu festiwali piosenki francuskiej, angielskiej i poezji śpiewanej. Od wielu lat związana ze sceną, współpracując z wieloma muzykami. Obecnie pracuje nad wydaniem własnej płyty.
Prywatnie - “kociara “ i nie wyobraża sobie życia bez podróży. Spełniajac się zawodowo zwiedziła wiele ciekawych zakatków świata tj.: Alaska, Grenlandia, Kanada Nanavut, Islandia, Finlandia, Syberia, Korea Południowa, Japonia, Chiny, Jordania i inne...

Tomasz Wielechowski
Pianista, kompozytor, aranżer , producent muzyczny i nauczyciel.Krótko mówic – Tomek to człowiek orkiestra!
Absolwent Wydziału Jazzu PSM IIst. im. F.Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli. Laureat II nagrody na Transatlantyk Instant Composition Contest 2016 oraz II miejsca w Konkursie Pianistów Rozrywkowych w Warszawie w 2008 roku.
Ma na koncie już trzy płyty („Śmierć w miękkim futerku” , „Swing is everything” , „Niechęć”) oraz wiele koncertów solowych i z zespołami na festiwalach w kraju i za granicą (Copenhagen Jazz Festival , Glimps Festival , Heineken Opener , Złota Tarka). Jako aranżer i kierownik muzyczny brał udział w projektach takich jak: Śpiewanki Osieckowe , Legendy Warszawy , Oskary Budownictwa.
Znany jest ze współpracy z fundacją Do Dzieła! przy realizacji cykli koncertowych: Sunday Jazz Tributes , Live Tributes , Piano Tributes, Zakochaj Się W Swingu.
Jako producent udzielał się w branży reklamowej – opracował muzycznie internetowe spoty reklamowe. Jako kompozytor i producent muzyki teatralnej współpracuje z duetem aktorskim "Ja-Ha", z którym zrealizował trzy przedstawienia dla dzieci („Calineczka” , "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Czerwony Kapturek w wielkim mieście") wystawiane w teatrze Kamienica i teatrze muzycznym Roma.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Poza muzyką która wypełnia świat Tomka uwielbia on także zagraniczne wycieczki lub dobre kino!